top of page

Buty dla Maseno

Uczniowie Szkoły ufundowanej przez New Life Mission w miejscowości Maseno w nowych butach.

Uczniowie Zespołu Szkół w Bukowcu Opoczyńskim, w poprzednim roku szkolnym, z inspiracji ich nauczycielki, pani Jolanty Ślusarczyk, regularnie wspierali działania New Life Mission w Kenii, a w szczególności projekt BUTY DLA MASENO, w ramach którego dzieci ze wsi Maseno, cierpiące na uporczywe i nawracające infekcje stóp, wywołane przez pchłę piaskową, otrzymały nowe buty, w których bezpiecznie mogą chodzić do szkoły i bawić się na dworze.

Uczniowie zdecydowali się kontynuować zbiórki i w tym roku szkolnym będą wspierać zakup mundurków szkolnych dla naszych uczniów. Mundurki są w Kenii obowiązkowe i wiele rodzin, czy opiekunów naszych uczniów nie stać na ten niezbędny zakup.

OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

Uczniowie ZS w Bukowcu Opoczyńskim są dla nas przykładem na to, że polskie dzieci i młodzież potrafią, chcą i mogą pomagać! Warto ich naśladować!

Razem ratujemy życie!

.

bottom of page